نمایندگی کولر گازی بوش در اصفهان

5/5 - (1 امتیاز)

نمایندگی کولر گازی بوش در اصفهان : شرکت بوش معروف ترین شرکت در جهان می باشد که دارای کیفیت و خدمات فوق العاده ای است و هم اکنون زبان زد کل مردم دنیاست.

شرکت پارس بوش تنها نمایندگی رسمی و معتبر شرکت بوش در ایران می باشد که دارای نمایندگی فعال در تمامی شهر های ایران است.

نمایندگی کولر گازی بوش در اصفهان یکی از نمایندگی های پارس بوش می باشد که آماده ی خدمت رسانی به مشتریان محترم می باشد.

هدف از این مقاله آشنایی با انواع کولر گازی های بوش نمایندگی کولر گازی بوش در اصفهان می باشد.

نمایندگی کولر گازی بوش در اصفهان

کولر گازی بوش چیست ؟

نمایندگی کولر گازی بوش در اصفهان : کولر گازی بوش یکی از انواع سیستم های تهویه مطبوع می باشد که با تبدیل گاز به مایع ، و بعد از آن مایع به گاز می تواند تولید سرمایش نماید.

کولر گازی در سال 1902 میلادی توسط ویلیس کریر اختراع و ساخته شد.

دلیل نام گذاری کولر گازی:

نمایندگی کولر گازی بوش در اصفهان : کولر به وسیله ای گفته می شود که باعث خنک سازی دما گردد و کلمه ی ( گازی ) نیز نشان گر نوع کارکرد دستگاه است که با استفاده از گاز کار خنک سازی را انجام می دهد.

اجزای تشکیل دهنده ی کولر گازی بوش :

کمپرسور :

نمایندگی کولر گازی بوش در اصفهان : کمپرسور در کولر گازی وظیفه فشرده سازی گاز را بر عهده دارد و از این طریق هوای خنک را تولید می نماید.

کار کمپرسور به گونه ای است که در حین فشرده سازی گاز ، دمای آن را هم بالا می برد به همین دلیل گاز خروجی از کمپرسور به وسیله ی عملیاتی دوباره به دمای عادی خود باز می گردد.

کندانسور :

نمایندگی کولر گازی بوش در اصفهان : کندانسور قسمتی از دستگاه است که وظیفه ی تبدیل گاز به مایع و خنک سازی در سیستم را بر عهده دارد .

در کندانسور کولر گازی بوش از لوله های مسی بسیار مقاوم و ضد زنگ برای این کار استفاده می گردد.

فن یا پروانه خنک کننده :

نمایندگی کولر گازی بوش در اصفهان : این فن که داخل موتور دستگاه قرار دارد برای خنک سازی گرمای موجود در لوله های مسی را می گیرد و با این عمل باعث خنک سازی هوا می گردد.

لوله مویین :

نمایندگی کولر گازی بوش در اصفهان : لوله مویین وظیفه ی کنترل جریان گاز در خنک کننده را بر عهده دارد که بهترین و راحت ترین وسیله برای کنترل جریان به حساب می آید.

فشار و جریان گاز موجود بستگی به اندازه ی لوله مویین به کار رفته در سیستم می باشد که شامل اندازه ی طول و قطر لوله مویین می گردد.

لوله مویین به کار رفته در کولر گازی بوش دارای طولی به اندازه ی 6 متر می باشد.

نمایندگی کولر گازی بوش در اصفهان

نمایندگی کولر گازی بوش در اصفهان

کولر گازی بوش چگونه عمل خنک سازی را انجام می دهد ؟

نمایندگی کولر گازی بوش در اصفهان : کولر گازی با متراکم کردن گاز خنک کننده در داخل کمپرسور ، آن را به سمت کندانسور هدایت می کند و در آن جا باعث از دست دادن گرمای گاز و تبدیل آن به مایع باعث خنک سازی می گردد.

و در ادامه مایع به دست آمده از کندانسور خارج شده و از لوله مویی عبور می نماید و در این حالت دچار افت فشار شدیدی می گردد .

توسط افت فشاری که ایجاد می گردد گاز حالت دو گانه ای که شامل گاز و مایع می گردد را به خود می گیرد و سپس به سمت اوپراتور هدایت می گردد .

در داخل اوپراتور مایع مجددا تبدیل به گاز شده و باعث تولید سرما و هوای خنک در داخل لوله های اوپراتور می گردد.

هوای گرم داخل اتاق از طرفی وارد اوپراتور می گردد و از طرفی دیگر جریان هوای سرد و تازه به داخل منزل هدایت می گردد.

کولر گازی بوش چگونه عمل گرمایش را انجام می دهد؟

نمایندگی کولر گازی بوش در اصفهان : در حالت گرمایش نیز همین پروسه انجام می گردد با این تفاوت که از طریق یک شیر چهار طرفه گاز سرد به گاز گرم تبدیل شده و با از دست دادن گرمای خود و انتقال آن به لوله های اوپراتور باعث گرم شدن جریان هوای داخل منزل می گردد.

گاز مصرفی در کولر گازی بوش چیست؟

نمایندگی کولر گازی بوش در اصفهان : در سال های قبل از گاز r22 که گازی بی رنگ و فوق العاده مضر بود در ساخت کولر گازی ها استفاده می شد. که با پیشرفت علم با توجه به آسیبی که این گاز برای لایه ی اوزون و محیط زیست داشت ، استفاده از آن را ممنوع اعلام کرده و گاز r410 را جایگرین این گاز نمودند.

گاز r410 سازگاری مناسبی با محیط زیست داشته و به دلیل اینکه فاقد ترکیب کلر می باشد ، هیچ ضرری برای لایه اوزون و محیط زیست ندارد.

در حال حاضر شرکت بوش در ساخت تمامی سیستم های تهویه مطبوع بوش از جمله کولر گازی بوش از گاز r410 که بهترین نوع گاز به حساب می آید استفاده می کند.

مبرد کولر گازی بوش

در کولر گازی بوش از چه نوع کمپرسوری استفاده می گردد؟

نمایندگی کولر گازی بوش در اصفهان : شرکت بوش در ساخت تمامی سیستم های تهویه مطبوع خود از جمله کولر گازی بوش از کمپرسور اسکرال که بهترین نوع کمپرسور در جهان می باشد استفاده می نماید.

شرح کمپرسور اسکرال :

نمایندگی کولر گازی بوش در اصفهان : کمپرسور اسکرال که به آن کمپرسور چرخشی نیز گفته می شود از دو قطعه ی حلزونی شکل در تشکیل شده است که یکی از آن ها بصورت ثابت و دیگر به صورت چرخشی عمل می نمایند.

قطعه ی حلزونی متحرک باعث با حرکت چرخشی خود باعث فشرده سازی گاز موجود در بین این دو قطعه شده و سپس فشار مورد نیاز را در قسمت خروجی ایجاد می نماید.

قدرت این نوه کمپرسور به حدی زیاد و قوی است که می توان از آن حتی در مناطق حاره ای و مناطق فلات مرکزی استفاده کرد و بهترین نتیجه را گرفت .

از مزایای کمپرسور اسکرال می توان به قدرت فوق العاده بالا ، راندمان بالا ،کمترین صدا و بیشترین طول عمر اشاره نمود.

همانطور که می دانید کمپرسور در هر دستگاهی نقش اساسی را ایفا می کند و طول عمر دستگاه بستگی به طول عمر کمپرسور استفاده شده در آن دارد ، بنابراین استفاده از با کیفیت ترین و قدرت مند ترین کمپرسور نقش بسیار موثری در کیفیت و عمر کلی دستگاه خواهد داشت.

کمپرسور کولر گازی بوش

مصرف انرژی کولر گازی بوش موجود در نمایندگی کولر گازی بوش در اصفهان به شکل می باشد؟

نمایندگی کولر گازی بوش در اصفهان : کولر گازی بوش به دو نوع اینورتر و معمولی تقسیم می گردد که هر یک از لحاظ مصرف انرژی به صورت کاملا متفاوت عمل می نمایند.

کولر گازی بوش اینورتر :

در ساخت کولر گازی بوش اینورتر از نوعی برد الکترونیکی به نام برد اینورتر استفاده شده است که با متغیر ساختن دور موتور دستگاه ، میزان مصرف انرژی را در کولر گازی به طور چشم گیری کاهش می دهد.

کولر گازی بوش معمولی ( فاقد اینورتر ):

در ساخت کولر گازی بوش معمولی ( فاقد اینورتر ) از هیچ گونه بردی برای کاهش مصرف انرِژی استفاده نشده است.

و به دلیل ثابت بودن دور موتور هیچ کاهشی در مصرف انرژی صورت نمی گیرد.

کولر گازی بوش اینورتر معمولا قیمت بالاتری نسبت به کولر گازی بوش اینورتر دارد اما از لحاظ کارایی می توان با اطمینان گفت نوع اینورتر دار بسیار کارآمد تر و مقرون به صرفه تر می باشد که این موضوع با گذر زمان کاملا آشکار و نمایان است.

نمایندگی کولر گازی بوش در اصفهان

نمایندگی کولر گازی بوش در اصفهان

مزایای کولر گازی بوش :

 • مجهز به فناوری اینورتر
 • داشتن بالاترین طول عمر
 • مجهز به ریموت کنترل مجهز
 • دارای بهترین گرید مصرف انرژی
 • دارای بهترین نوع مبرد
 • مجهز به رادیاتور طلایی
 • مجهز به کمپرسور اسکرال
 • دارای حالت سرمایش و گرمایش اتومات
 • دارای کم ترین سروصدا
 • دارای انواع فیلتر های تصفیه
 • مجهز به تایمر هفتگی
 • کارت گارانتی معتبر و قوی

انواع کولر گازی بوش از موجود در نمایندگی کولر گازی بوش در اصفهان :

نمایندگی کولر گازی بوش در اصفهان :کولر گازی ها را از لحاظ کارایی می توان به انواع زیر تقسیم بندی نمود :

 • کولر گازی دو تکه یا اسپلیت
 • کولر گازی ایستاده
 • کولر گازی پنجره ای
 • کولر گازی پرتابل

قیل از خرید هر نوع سیستم کولر گازی لازم است با طرز کار آن ها تا قسمتی آشنا باشید

لذا در زیر به شرح مختصری از هر نوع می پردازیم تا متناسب با نیاز خود بهترین و کارآمد ترین نوع را انتخاب نمایید.

1- کولر گازی دو تکه یا اسپلیت بوش :

نمایندگی کولر گازی بوش در اصفهان : کولر گازی دو تکه یا اسپلیت نوعی از سیستم تهویه مطبوع می باشد که از دو قسمت کمپرسور بیرونی و یونیت داخلی تشکیل شده است.

کمپرسور در بیرون از ساختمان نصب می گردد و وظیفه ی اصلی تولید هوای مورد نیاز جهت هدایت به داخل منزل را بر عهده دارد ، یونیت داخلی نیز وظیفه ی هدایت هوای تازه به داخل منزل و خروج هوای کهنه به بیروت از منزل را بر عهده دارد.

کمپرسور و یونیت داخلی از طریق دو عدد لوله ی مسی به یکدیگر اتصال می یابند که لوله ی باریک وظیفه ی هدایت هوای تازه و خنک به داخل منزل را بر عهده دارد و لوله ی دیگر که قطر بیشتری دارد وطیفه ی انتقال هوای کهنه ی داخل ساختمان به بیرون را بر عهده دارد.

کولر گازی دو تکه یا اسپلیت به نوع اینورتر و فاقد اینورتر ( معمولی ) تقسیم می شود.

نوع اینورتر قادر به صرفه جویی در مصرف انرژی به میزان 73% هستند که بسیار مقرون به صرفه می باشند.

کولر گازی بوش دو تکه در ظرفیت های 9000، 12000، 18000، 24000، 30000 و36000 تولید می گردند که در نمایندگی کولر گازی بوش در اصفهان موجود بوده و شما می توانید با توجه به متراژ محل سکونت خود ، ظرفیت مورد نیاز خود را انتخاب و خریداری نمایید.

نمایندگی کولر گازی بوش در اصفهان

2- کولر گازی پرتابل بوش:

نمایندگی کولر گازی بوش در اصفهان : کولر گازی پرتابل بوش که به کولر گازی قابل حمل نیز معروف است نوعی از کولر گازی است که برای فضاهایی با متراژ پایین مورد استفاده قرار می گیرند .

در این نوع کولر گازی تمامی اجزای کولر گازی از جمله کمپرسور در داخل دستگاه جای می گیرند و به همین دلیل نمی توان آن را در ظرفیت های بالاتر تولید نمود.

این کولر گازی قابلیت تولید سرمایش و گرمایش را داراست

کولر گازی پرتابل دارای لوله خرطومی در پشت دستگاه می باشد که باید به بیرون راه پیدا کند تا بتواند هوای که کهنه ی داخل منزل را به بیرون هدایت نماید.

چنانچه هوای کهنه از طریق این لوله به بیرون انتقال نیابد در داخل منزل می ماند و موجب اختلال در عملکرد دستگاه می گردد وهم چنین باعث می گردد تا عمل تهویه به درستی انجام نگردد.

اما قابل ذکر است که در حالت تولید گرمایش نیازی به این لوله خرطومی نمی باشد.

نصب کولر گازی بوش پرتابل بسیار آسان وسریع می باشد و فقط کافی است دو شاخه ی آن را به پریز وصل نموده و آن را در کنار پنجره با در مکانی که بتوان لوله خرطومی را به بیرون هدایت نمود ، قرار داد.

کولر گازی پرتابل

3- کولر گازی ایستاده بوش :

نمایندگی کولر گازی بوش در اصفهان : کولر گازی ایستاده نیز همانند کولر گازی دو تکه از دو واحد شامل کمپرسور که در بیرون از ساختمان نصب می گردد و پنل داخلی که در داخل ساختمان قرار داده می شود ساخته شده است.

با این تفاوت که یونیت داخلی در کولر گازی ایستاده بوش قابل نصب بر روی دیوار نمی باشد و به صورت ایستاده باید در مکانی از ساختمان که شرایط قرار گیری مناسبی دارد قرار داده شود.

یونیت داخلی کولر گازی ایستاده بوش به صورت ایستاده و کاملا شیک و مدرن ساخته شده است که نمای بسیار زیبایی به محیط شما می بخشد.

کولر گازی بوش ایستاده قدرت بسیار بالایی دارد و معمولا برای متراژ های بالا و سالن های بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد.

در فضاهای بسیار بزرگ که کولر گازی دو تکه توان جوابگویی زیادی ندارد ، کولر گازی ایستاده بوش می توان موثر باشد و بهترین نتیجه را به کاربر بدهد.

در سالن های مانند رستوران ها ، سالن های ورزشی، مساجد و ….. می توان از کولر گازی ایستاده بوش استفاده کرد.

کولر گازی های ایستاده شرکت بوش به صورت کم مصرف تولید می گردند و قابلیت رطوبت زدایی بسیار بالایی دارند.

کولر گازی ایستاده

4- کولر گازی پنجره ای بوش :

نمایندگی کولر گازی بوش در اصفهان : کولر گازی پنجره ای بوش تنها از یک قسمت تشکیل شده است که معمولا در قسمت ورودی پنجره نصب می گردد و دارای فن هایی در قسمت پشت دستگاه می باشد که باعث کشش هوای بیرون به داخل یونیت شده و آن را طریق عملیاتی خنک سازی می نماید و سپس به داخل منزل می دمد.

کولر گازی پنجره ای فاقد حالت گرمایش است و مجهز به ریموت کنترل نمی باشد ، همچنین مصرف برق بالاتری نسبت به انواع کولر گازی های دیگر دارد . به همین دلیل کمتر مورد استفاده قرار می گیرد.

کولر گازی پنجره ای

نصب کولر گازی بوش به چه صورت است؟

نمایندگی کولر گازی بوش در اصفهان : نصب کولر گازی بوش توسط تکنسین و نماینده های مجرب شرکت پارس بوش انجام می گردد که به صورت کاملا رایگان می باشد.

نصب این دستگاه ها توسط نمایندگان شرکت پارس بوش به صورت کاملا دقیق و حرفه ای انجام می گردد به صورتی که دستگاه در بهترین شرایط و بهترین راندمان آماده به کار خواهد بود.

نصب توسط افرادی غیر متخصص که غیر از نمایندگان شرکت پارس بوش باشند می توان باعث اختلال در کارکرد دستگاه ودر نتیجه ضرر های جبران ناپذیری گردد.

کولر گازی بوش با توجه به فناوری پیچیده ای که دارد حتما باید توسط نمایندگان متخصص این شرکت انجام گردد.

نصب کولر گازی

قیمت کولر گازی بوش :

لازم است قیمت هر دستگاه را با توجه به کیفیت و امکاناتی که دارد مورد بررسی قرار دهیم.

سیستم های تهویه مطبوع بوش از جمله انواع کولر گازی بوش با توجه به کیفیت بسیار بالا و مجهز بودن به جدیدترین و مدرن ترین امکانات از قیمت بسیار مناسبی بر خوردار هستند.

کیفیت بی نظیر و امکانات متعدد و مدرن این دستگاه استفاده را برای کاربر بسیار لذت بخش و آسان نموده است.

قیمت کولر گازی

ضمانت نامه کولر گازی بوش :

با توجه به کیفیت و مهندسی دقیق انواع سیستم های تهویه مطبوع بوش ، کلیه ی دستگاه از جمله کولر گازی بوش دارای 5 سال ضمات نامه رسمی از نمایندگی پارس بوش که نمایندگی رسمی شرکت بوش در ایران است می باشند.

همچنین دارای 10 سال خدمات پس از فروش که شامل چکاپ ها ، سرویس ها و خدمات شرکت بوش می باشد که در زمان بندی های دقیق و مورد نیاز در سریع ترین زمان توسط نمایندگان شرکت پارس بوش به نحو احسن انجام می گردد.

0 0 votes
رأی دهی به مقاله
برچسب ها : ، ، ، ،

نظرات کاربران

اشتراک
اطلاع از
guest

0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
پارس بوش

چند خط درباره پارس بوش

پارس بوش نام مجموعه ای فعال در زمینه فروش لوازم خانگی بوش می باشد که برا یمدت 10 سال فعالیت تخصصی در زمینه واردات و تامین لوازم خانگی بوش در تمامی دسته بندی ها مانند سیستم های تهویه مطبوع از جمله کولر گازی و داکت اسپلیت ، لوازم خانگی بزرگ مانند لباسشویی و ظرفشویی ، یخچال و تمامی لوازم آشپزخانه ، توانسته است نقش پر رنگی در زمینه فروش لوازم خانگی بوش در کشور عزیزمان ایران داشته باشد .

لازم به ذکر است تمامی محصولات پارس بوش دارای 5 سال ضمانت تعویض بدون قید و شرط و 10 سال خدمات پس از فروش می باشد و نصب و راه اندازی نیز توسط نماینده مجموعه در تمام شهر های ایران انجام خواهد گرفت . کولر گازی بوش که طی چند سال گذشته در بازار ایران بسیار پیشرفت داشته است . تنها دلیل این پیشرفت عملکرد بسیار عالی آن می باشد که نشان از تکنولوژی های برتر شرکت بوش را دارد . کمپانی بوش با ساخت سیستم های تهویه مطبوع جدید مانند داکت اسپلیت ، در بازار جهانی نیز توانسته است به عنوان برند شماره یک تولید سیستم های تهویه مطبوع کم مصرف شناخته شود .

گواهی امنیتی کومودو
درگاه پرداخت ملت

تمامی كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه ( نماد اعتماد الکترونیک از وزارت صنعت، معدن و تجارت و نماد ساماندهی پایگاه های اینترنتی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ) می باشند و فعاليت های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

0
Would love your thoughts, please comment.x