بررسی تخصصی کولر گازی بوش و مزایای آن

3.5/5 - (2 امتیاز)

کولر گازی بوش چیست؟

بررسی تخصصی کولر گازی بوش اینورتر و مزایای آن ، این دستگاه یکی از سیستم های تهویه مطبوع می باشد که از طریق جذب هوای گرم و تبخیر مایع مبرد به گاز فرآیند خنک سازی را انجام میدهد.

کولر گازی بوش از اوپراتور که وظیفه ی جذب هوای گرم را بر عهده دارد، کمپرسور که وظیفه ی متراکم کردن مبرد را بر عهده دارد، کندانسور که وظیفه ی خنک کردن مبرد را بر عهده دارد و یک شیر انبساط تشکیل شده است.

به طور کلی کولر گازی بوش یا همان اسپلیت بوش از دو بخش اصلی تشکیل شده است. پنل داخلی (اوپراتور )و پنل خارجی( کندانسور).

از کولر گازی دوکاره می توان برای تولید گرمایش در فصل زمستان نیز استفاده کرد که در این صورت عکس فرآیند بالا رخ میدهد.

بررسی تخصصی کولر گازی بوش و مزایای آن

اسپلیت بوش چیست؟

اسپلیت در لغت به معنای دو تکه می باشد. اسپلیت به نوعی از سیستم های تهویه مطبوع گفته میشود که از دو قسمت شامل یونیت داخلی و یونیت خارجی تشکیل شده باشد . در اسپلیت بوش اوپراتور در داخل یونیت داخلی قرار گرفته است و کندانسور و کمپرسور در یونیت خارجی قرار گرفته اند.

یونیت داخلی و یونیت خارجی اسپلیت بوش از طریق لوله های مسی به یکدیگر متصل می شوند و عمل سرمایش و گرمایش را میسر می سازند.

در اینجا هدف از کولر گازی بوش همان نوع اسپلیت بوش می باشد که مورد بررسی قرار میگیرد.

انواع کولر گازی بوش کدام اند؟

بررسی تخصصی کولر گازی بوش : کولر گازی بوش را از لحاظ نیروی محرکه ی موتور می توان به دو دسته ی اینورتر و غیر اینورتر تقسیم کرد.

اینورتر چیست؟

اینورتر به فرآیندی گفته می شود که در آن جریان مستقیم به جریان متناوب تبدیل شده و در نتیجه باعث کاهش مصرف برق می گردد.

بررسی تخصصی کولر گازی

فناوری اینورتر چگونه باعث کاهش مصرف انرژی در اسپلیت بوش می گردد؟

در اسپلیت بوش اینورتر فعالیت موتور به صورت دور مغیر می باشد به این معنی که وقتی دستگاه شروع به کار میکند هر زمان که طبق سیستم حسگر دستگاه تشخیص داده شود که فضا به درجه دمای دلخواه رسیده است طبق فرمانی که برد فرمان به موتور دستگاه صادر میکند از دور سرعت موتور کاسته میشود که این فرآیند باعث پایین آورن ولتاژ برق و درنتیجه کاهش مصرف انرژی می گردد.

و در زمانی که درجه دما از حد متعادل خارج شود دوباره دور موتور افزایش می یابد تا به دمای دلخواه برسد به همین دلیل به اینگونه سیستم ها سیستم های دور متغیر گفته می شود.

اما در اسپلیت بوش معمولی(غیراینورتر) موتور بصورت ثابت کار میکند و بجای کم یا زیاد کردن دور موتور از خاموش و روشن کردن موتور برای تعیین دمای دلخواه استفاده میکند.

خاموش و روشن شدن متناوب سیستم نیاز به ولتاژ بالایی از برق دارد و به همین دلیل به این گونه سیستم های سیستم ها ی دور ثابت و پرمصرف گفته می شود.

این پروسه در کولر گازی بوش معمولی غیر از مصرف زیاد انرژی باعث ساییدگی و وخوردگی قطعات و کاهش عمر آنها می گردد.

بررسی تخصصی کولر گازی بوش

مزایای فناوری اینورتر در کولر گازی بوش چیست؟

1- صرفه جویی در مصرف برق تا 73%

2-بیصدا بودن اسپلیت بوش اینورتر نسبت به نوع معمولی

3-قدرت سرمایش و گرمایش قوی تر نسبت به نوع معمولی

4- جلوگیری از ساییدگی و خوردگی قطعات و افزایش طول عمر دستگاه

معایب فناوری اینورتر در اسپلیت بوش چیست؟

1- هزینه اولیه و هزینه های تعمیرات اسپلیت بوش اینورتر نسبت به نوع معمولی بالاتر می باشد

که البته با گذر زمان به دلیل کم مصرف بودن این دستگاه ها هزینه های اولیه جبران می گردد.

2- مشکل تهیه قطعات اسپلیت بوش اینورتر که اگر از نمایندگی رسمی شرکت هوای پاک خریداری گردد که شامل 5 سال گارانتی می باشد مشکلی در این خصوص وجود نخواهد داشت .

3- تعمیرات اسپلیت بوش اینورتر نیاز به افراد دارای تخصص در این زمینه را دارد که علم و مهارت لازم در این خصوص را داشته باشند.

معایب اصلی کولر گازی بوش چیست؟

1- کولر گازی فقط قادر به خنک سازی یک قسمت از منزل که پنل داخلی در آن نصب گردیده است می باشد و قادر به خنک سازی بخش های دیگر منزل نمی باشد.

در کولر گازی بوش اینورتر از چه نوع مبردی استفاده می گردد؟

در اسپلیت بوش اینورتر از مبرد R410 استفاده گردیده است که بهترین نوع مبرد می باشد و در حال حاضر در تمامی سیستم های تهویه مطبوع بوش از این مبرد استفاده می گردد.

بررسی تخصصی کولر گازی بوش و مزایای آن

تفاوت مبرد R410 و مبرد R22 در چیست؟

در گذشته در ساخت کولر گازی ها از مبرد R22 استفاده میشد که د رهنگام فعالیت گرمای زیادی را آزاد میکرد و خطر جدی برای سلامتی انسان و محیط زیست محسوب میشد از این روز از سال 2012 استفاده از این مبرد را در سیستم های تهویه مطبوع ممنوع اعلام کردند و مبرد R410 که سازگاری بسیار خوبی با محیط زیست دارد و هیچگونه ضرری به سلامت انسان وارد نمیکند جایگزین این گاز گردید.

مبرد R410 بازده بسیار بالا و مطلوبی دارد و در حال حاضر در ساخت تمام سیستم های تهویه مطبوع بوش اینورتر از این گاز استفاده می شود.

بررسی تخصصی کولر گازی بوش و مزایای آن

قابلیت ها وامکانات ویژه کولر گازی بوش اینورتر:

بررسی تخصصی کولر گازی بوش:

1- تکنولوژی اینورتر که باعث صرفه جویی در مصرف برق تا میزان 73% می گردد

2-تایمر هفتگی که به وسیله آن می توان حالت شروع به کار سرمایش و گرمایش دستگاه در در طول هفته تنظیم نمود.

3-حالت سرمایش و گرمایش اتوماتیک که برای رسیدن به درجه دمای دخواه به کار گرفته می شود

4- ریموت کنترل کولر گازی بوش که دارای کاربری آسان و بسیار قوی می باشد

5-فیلتر تصفیه ها که آلودگی و ویروس ها و همچنین بوی بد موجود در هوا را از بین میبرد و هوایی پاک و سالم را به داخل منزل هدایت میکند.

6-پنل داخلی کولر گازی بوش دارای ظاهری بسیار شیک و خاص و اندازه ای مناسب می باشد.

7-دارای قوی ترین حالت سرمایش و گرمایش که در کوتاه ترین زمان دما را به درجه دلخواه می رساند.

8-بیصدا بودن کولر گازی بوش اینورتر به حدی که به سختی می توان متوجه صدای موتور کولر گازی شدو هیچگونه مزاحمتی برای خود شخص و همسایه ها ندارد و برای استفاده در منازل آپارتمانی نیز بسیار مناسب می باشد.

9-حالت خواب کولر گازی بوش اینورتر که در زمان خواب درجه دما را 4 درجه افرایش میدهد تا تناسب بهتری با درجه دمای بدن شخص در حالت خواب داشته باشد.

10- مبرد r410 که در کولر گازی بوش اینورتر در آن استفاده می شود بهترین نوع مبرد بوده و سازگاری مناسبی با محیط و انسان داردو

11–در ساخت کولر گازی بوش اینورتر از کمپرسور اسکرال ساخت شرکت کوپلند استفاده شده است که دارای بهترین کیفیت و بالاترین قدرت می باشد. کمپرسور هر سیستم نقش اساسی را در کارکرد سیستم ایفا میکند.

12- استفاده از رادیاتور طلایی در ساخت کولر گازی بوش که باتوجه به پوشش طلایی که دارد مقاومت بالایی در برابر ساییدگی و فرسودگی داشته و ضد زنگ می باشد

و به دلیل تبادل حرارتی بالایی که دارد راندمان دستگاه را افزایش داده و مصرف انرژی را کاهش میدهد.

13- اسپلیت بوش دارای سیستم عیب یابی می باشد که قادر به شناسایی هرگونه عیب بوحود آمده در دستگاه می باشد و عیب شناسایی شده را به کاربر اعلام می نماید تا از طریق متخصص مربوطه نسبت به رفع عیب اقدام نماید.

قیمت کولر گازی بوش چگونه است؟

کولر گازی بوش قیمت پایین تری نسبت به داکت اسپلیت و سایر سیستم های تهویه مطبوع دارد و از این لحاظ به صرفه تر می باشد.

قابل ذکر است که هزینه کولر گازی بوش اینورتر نسبت به نوع معمولی آن بالاتر می باشد.

بررسی تخصصی کولر گازی بوش و مزایای آن

چرا کولر گازی بوش نسبت به کولر آبی مقرون به صرفه تر است؟

بررسی تخصصی کولر گازی بوش ، با وجود اینکه قیمت اولیه کولر آبی نسبت به کولر گازی پایین تر می باشد اما استفاده از کولر گازی بوش بسیار مفید تر و مقرون به صرفه تر از کولر آبی می باشد زیرا کولر آبی برای خنک سازی از تبخیر قطرات آب استفاده میکند که باعث افزایش رطوبت محل مورد استفاده می گردد.

همچنین کولر آبی باعث تولید بسیاری از میکروب و باکتری ها و ورود آنها به داخل منزل می گردد. پوشال های موجود در کولر آبی محل رشد بسیاری از باکتری ها و تولید گرد و غبار می گردد و خطر بسیار شدیدی برای سلامت انسان دارد.

در صورتی که کولر گازی بوش بجای آب از بهترین نوع مبرد که سازگاری بسیار مناسبی با محیط و بدن انسان دارد استفاده میکند و همچنین دارای فیلتر تصفیه هوا می باشد که تمام آلودگی های هوا را از بین برده و هوایی پاک و سالم را به داخل منزل هدایت میکند.

کولر گازی

نصب کولر گازی بوش چگونه انجام می شود؟

نصب کولر گازی بوش مانند نصب سایر سیستم های تهویه مطبوع طبق برخی بررسی های لازم و همچنین پیدا کردن بهترین محل برای نصب انجام می گرددو

در هنگام نصب باید تمامی موارد ایمنی و لازم را دز نظر گرفت زیرا محل نصب و نحوه نصب میتواند تاثیر زیادی در کارکرد و عمر دستگاه داشته باشد.

برای مثال اگر پایه های نگهدارنده کمپرسور بطور مناسب نصب نگردد باعث ایجاد سروصدا در کولر گازی بوش می گردد. و همچنین اگر کمپرسور کولر گازی در محلی نصب گردد که اطراف آن بسته باشد و در به اندازه کافی هوا به آن نرسد ممکن باعث بروز اختلال در کارکرد دستگاه گردد.

لذا توصیه می گردد نصب کولر گازی اینورتر بوش حتما توسط نمایندگان شرکت هوای پاک که دارای تخصص و مهارت های لازم در این خصوص می باشند انجام گردد زیرا با توجه به نکات ذکر شده در بالا و پیچیده بودن تکنولوژی این نوع کولر گازی ها افراد بی تجربه و غیر متخصص می توانند باعث بروز صدمات جبران ناپذیری در این سیستم ها گردند.

کولر گازی

تعمیر و نگهداری کولر گازی بوش

بررسی تخصصی کولر گازی بوش ،جهت افزایش طول عمر سیستم کولر گازی بوش باید بررسی ها و نگهداری های لازم در این زمینه انجام گردد در غیر این صورت دستگاه ممکن است از کارکرد عادی خود خارج شده و دچار اختلال گردد.

فیلتر های تصفیه کولر گازی بوش باید سالانه دو بار تعویض گردد و همه ساله سرویس های لازم انجام شود تا از بروز مشکل در سیستم جلوگیری شود.

در صورت مشاهده هرگونه کارکرد غیرعادی کولر گازی و یا شنیدن صداهای عجیب و غریب سریعا با کارشناسان متخصص شرکت هوای پاک تماس حاصل نمایید تا عیب را شناسایی کرده و جهت رفع آن اقدام نمایند.

با وجود سیستم عیب یابی در کولر گازی بوش لازم است همه ی چکاب ها به صورت مرتب و سروقت توسط متخصص مربوطه انجام گردد تا قبل از بروز مشکل از آن جلوگیری نماید.

کولر گازی

نمایندگی کولر گازی بوش

با توجه به اینکه امروزه بسیاری از کالاهای موجود در بازار تقلبی بوده و خریداران با خرید این کالاها ضرر های زیادی را متحمل می شوند توصیه می شود کولر گازی بوش اصل را فقط از نمایندگی رسمی آن خریداری نمایید.

شرکت هوای پاک تنها نمایندگی رسمی و معتبر کولر گازی بوش و سایر سیستم های تهویه مطبوع بوش در ایران می باشد و برای مشاوره ، کارشناسی محل ، خدمات ضمانت نامه و پشتیبانی 24 ساعته در خدمت شما عزیزان خواهد بود.

کولر گازی

ضمانت نامه کولر گازی بوش شرکت هوای پاک

 • 5 سال ضمانت نامه تعویض بدون قید و شرط
 • مشاوره و کارشناسی محل بصورت رایگلن توسط کارشناسان شرکت
 • 36 ماه گارانتی طلایی شامل چکاپ و سرویس و نگهداری از دستگاه
 • 120 ماه خدمات پس از فروش شامل تامین قطعات دستگاه
 • نصب و راه اندازی رایگان دستگاه توسط کارشناسان شرکت

شرکت هوای پاک تنها نمایندگی و وارد کننده کولر گازی بوش و سایر سیستم های تهویه مطبوع بوش در ایران می باشد.

کولر گازی

خرید کولر گازی بوش اصلی

شرکت هوای پاک ایران بعنوان تنها نمایندگی رسمی کمپانی بوش و وارد کننده سیستم های تهویه مطبوع بوش و داکت اسپلیت بوش اماده ارایه سرویس های مشاوره ” فروش “و خدمات پس از فروش و پشتیبانی محصولات سرمایشی وگرمایشی بوش در ایران در سراسر کشور با بیش از ۸۵۰ نماینده فعال میباشد .

جهت خرید و کسب اطلاعات بیشتر با دفتر مرکزی تهران ۹۵۱۱۸۳۸۰-۲۱ *** ۲۸۴۲۸۶۹۹-۲۱ ده خط مستقیم و یا با کارشناسان فروش ۲-۹۱۲۰۲۶۱۷۲۱ تماس حاصل فرمایید .

نمایندگی کولر گازی بوش

بررسی تخصصی کولر گازی بوش: جهت اطلاعات بیشتر و درک بهتر ویژگی های فنی کولر گازی بوش، ویژگی های کولر گازی بوش اینورتر 30000 در زیر ذکر میگردد:

 • ظرفیت سرمایش : 30000
 • ظرفیت گرمایش : 30000
 • سری تولید :2018
 • سری : 6 نسل 3
 • کلاس انرژی +++A
 • استارت دستگاه :1.2
 • میزان مصرف انرژِی در سرمایش :7.4
 • میزان مصرف انرژی در گرمایش:7.6
 • نوع سیستم DC inverter
 • میزان  تولید صدای  یونیت داخلی : 44db
 • میزان تولید صدای یونیت خارجی : 47db
 • نوع مبرد گاز R410A
 • پرتاب هوای چهار طرف اتومات
 • متراژ قابل پوشش: 115 مترمربع
 • سایر ویژگی ها :
 • دارای کیت برد اینورتر نسل 3
 • سیستم یخزدایی کمپروسور دیفراست
 • رادیاتور گلد فن مقاوم در برابر باران های اسیدی وخوردگی و سرمایش بهتر در مدار عبور مبرد
 • عملکرد هوشمند دستگاه
 • سیستم سه بعدی کنترل دمای محیط
 • مجهز به سییستم تصفیه ی هوای خانگی حرفه ای
 • مکش سه طرفه جریان هوای گرم جهت سرمایش سریعتر و کارایی بهتر
 • اقلام و سرویس های همراه دستگاه :
 • پنج سال ضمانت بدون قید و شرط تعویض شرکت هوای پاک ایران تنها شرکت خدمات گذار محصولات تهویه مطبوع بوش در ایران
 • نصب رایگان توسط نمایندگان شرکت هوای پاک ایران
 • پنج متر لوله و کابل رایگان
 • دارای ریموت (کنترل) هوشمند
 • ساخت کشور آلمان مونتاژ  کشور بلژیک
 • شرکت هوای پاک نماینده رسمی و وارد کننده انحصاری کولر گازی و سیستم های تهویه مطبوع بوش در ایران

3.5 2 votes
رأی دهی به مقاله
برچسب ها : ، ، ، ، ،

نظرات کاربران

اشتراک
اطلاع از
guest

2 نظرات
قدیمی ترین ها
جدیدترین ها بیشترین رأی
Inline Feedbacks
View all comments
ایهان
ایهان
4 سال ها گذشته

سلام وقتتون بخیر ببخشد یه سوالی دارم اینورتر چگونه باعث کاهش مصرف انرژی در اسپلیت بوش می گردد میشه در این مورد بیشتر توضیح بدید؟

مدیریت
مدیریت
4 سال ها گذشته
Reply to  ایهان

درود
مطلب زیر را مطالعه نمایید

https://www.parsbosch.com/what-is-an-inverter-in-air-conditioner/

پارس بوش

چند خط درباره پارس بوش

پارس بوش نام مجموعه ای فعال در زمینه فروش لوازم خانگی بوش می باشد که برا یمدت 10 سال فعالیت تخصصی در زمینه واردات و تامین لوازم خانگی بوش در تمامی دسته بندی ها مانند سیستم های تهویه مطبوع از جمله کولر گازی و داکت اسپلیت ، لوازم خانگی بزرگ مانند لباسشویی و ظرفشویی ، یخچال و تمامی لوازم آشپزخانه ، توانسته است نقش پر رنگی در زمینه فروش لوازم خانگی بوش در کشور عزیزمان ایران داشته باشد .

لازم به ذکر است تمامی محصولات پارس بوش دارای 5 سال ضمانت تعویض بدون قید و شرط و 10 سال خدمات پس از فروش می باشد و نصب و راه اندازی نیز توسط نماینده مجموعه در تمام شهر های ایران انجام خواهد گرفت . کولر گازی بوش که طی چند سال گذشته در بازار ایران بسیار پیشرفت داشته است . تنها دلیل این پیشرفت عملکرد بسیار عالی آن می باشد که نشان از تکنولوژی های برتر شرکت بوش را دارد . کمپانی بوش با ساخت سیستم های تهویه مطبوع جدید مانند داکت اسپلیت ، در بازار جهانی نیز توانسته است به عنوان برند شماره یک تولید سیستم های تهویه مطبوع کم مصرف شناخته شود .

گواهی امنیتی کومودو
درگاه پرداخت ملت

تمامی كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه ( نماد اعتماد الکترونیک از وزارت صنعت، معدن و تجارت و نماد ساماندهی پایگاه های اینترنتی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ) می باشند و فعاليت های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x