تشخیص کولر گازی اینورتر و معمولی (غیر اینورتر )

امتیاز

کولر گازی اینورتر :

تشخیص کولر گازی اینورتر و معمولی (غیر اینورتر ) : کولر گازی اینورتر به نوعی از کولر گازی گفته می شود که قادر به صرفه جویی در مصرف انرژی می باشد.

کولر گازی اینورتر دارای برد اینورتر می باشد و فعالیت موتور در آن به صورت متغیر می باشد ، به این معنی که موتور تا زمان رسیدن به دمای مطلوب در دور سریع فعالیت می کند و در سریع ترین زمان محیط را به دمای مطلوب می رساند ، سپس زمانی که محیط به دمای مطلوب رسید دور موتور خود را کاهش داده و با دور کمتری فعالیت می نماید، زمانی که دمای محیط از دمای مطلوب خارج شد موتور دور موتور مجددا افزایش می یابد.

به این ترتیب از اتلاف انرژی جلوگیری می گردد و باعث کاهش در مصرف انرژی می گردد.

تشخیص کولر گازی اینورتر و معمولی (غیر اینورتر )

کولر گازی معمولی ( غیر اینورتر ):

تشخیص کولر گازی اینورتر و معمولی (غیر اینورتر ) : کولر گازی معمولی فاقد هر گونه قطعه برای صرفه جویی در مصرف انرژی می باشد.

در کولر گازی معمولی موتور دستگاه قادر به کاهش و یا افزایش دور نمی باشد و فعالیت آن فقط به صورت ثابت می باشد ، به همین خاطر به جای کاهش دور موتور از عمل خاموشی استفاده می نماید.

در این نوع کولر گازی زمانی که محیط به دمای مطلوب برسد کولر گازی خاموش می گردد و بعد از خارج شدن محیط از دمای مطلوب ، مجددا روشن می گردد.

همان طور که می دانید کولر گازی در هر بار روشن شدن به ولتاژ بسیار بالایی از برق نیاز دارد به همین دلیل برق زیادی را در این فرآیند مصرف می نماید.

از این رو به این گونه کولر گازی ها، سیستم های پر مصرف گفته می شود.

تشخیص کولر گازی اینورتر و معمولی (غیر اینورتر ) :

تشخیص کولر گازی اینورتر و معمولی (غیر اینورتر ):

مزایای فناوری اینورتر :

  • کاهش مصرف انرژی :

کولر گازی نوع اینورتر به دلیل داشتن برد اینورتر قادر به کاهش مصرف انرژی می باشد و توسط سیستم دور متغیر خود انرژی مصرفی را تا 73% کاهش خواهد داد.

  • فوق العاده کم صدا :

به دلیل اینکه سیستم های اینورتر برای ایجاد دمای مطلوب از دور متغیر استفاده می نمایند دارای کارکردی بسیار کم صدا هستند و به طور کلی بسیار کم صدا تر از کولر گازی فاقد اینورتر ( معمولی ) می باشند.

  • افزایش طول عمر دستگاه

در سیستم های غیر اینورتر به دلیل روشن و خاموش شدن مداوم سیستم قطعات دستگاه دچار خوردگی و ساییدگی می گردند و طول عمر آن ها کاهش می یابد ، اما در کولر گازی اینورتر این عیب اساسی وجود ندارد و عملکرد دستگاه بدون ایجاد هیچگونه ساییدگی و خوردگی امکان پذیر است ، بنابراین عمر دستگاه افزایش می یابد.

  • ضد ساییدگی و ضد خوردگی قطعات

طبق توضیحات بند فوق هیچگونه ساییدگی و خوردگی در قطعات کولر گازی اینورتر ایجاد نمی گردد.

  • افزایش راندمان دستگاه :

به دلیل وجود برد الکترونیکی اینورتر در کولر گازی اینورتر راندمان و کارکرد دستگاه بسیار قوی تر از راندمان و کارکرد نوع فاقد اینورتر می باشد.

  • قدرت بیشتر

قدرت کولر گازی اینورتر فوق العاده بیشتر از کولر گازی فاقد اینورتر می باشد که قادر است در سریع ترین زمان به اوج عملکرد خود برسد.

اینورتر در کولر گازی یعنی چی
اینورتر در کولر گازی یعنی چی

معایب فناوری اینورتر :

  • نیاز به هزینه اولیه بیشتر
  • نیاز به نصب حرفه ای
  • سختی در تامین قطعات

کولر گازی های اینورتر با توجه به اینکه سیستمی بسیار پیچیده تر و مهدنسی تر نسبت به کولر گازی معمولی دارند برای نصب نیاز به افراد متخصص در این زمینه دارند.

زیرا افراد معمولی که علم شناخت این سیستم های پیچیده را ندارد می توانند باعث ایجاد ضرر های جبران ناپذیری در کارکرد کولر گازی گردند.

لازم است کولر گازی اینورتر خود را حتما از نمایندگی اصلی آن تهیه نمایید و کارت ضمانت نامه معتبر از شرکت مذکور دریافت نمایید تا در صورت نیاز به قطعه ، خود نمایندگی قطعات مورد نیاز شما را تامین نماید و برای تامین قطعات با مشکل مواجه نگردید.

کولر گازی اینورتر با توجه به مزایای زیاد و کاهش مصرف انرژی که دارد هزینه بالاتری نسبت به کولر گازی فاقد اینورتر ( معمولی ) دارد. اما کسانی که کولر گازی اینورتر را خریداری می نمایند می توانند با گذر زمان با صرفه جویی که این نوع کولر گازی در مصرف انرژی دارد هزینه های اولیه را جبران نمایند.

این موضوع در صورت حساب ماهیانه کاملا نمایان است.

تشخیص کولر گازی اینورتر و معمولی (غیر اینورتر ):

چگونه کولر گازی اینورتر را از معمولی تشخیص دهیم:

1- تشخیص کولر گازی اینورتر و معمولی (غیر اینورتر ) : همانطور که در بالا هم اشاره کردیم کولر گازی اینورتر از طریق کاهش و افزایش دور موتور دمای مطلوب را ایجاد می نماید و به هیچ وجه هنگام فعایت خاموش نمی شود، اما در کولر گازی معمولی دستگاه به صورت مداوم خاموش و روشن می گردد.

پس می توان گفت کولر گازی که به صورت مداوم خاموش و روشن شود و از این طریق دمای مطلوب را ایجاد نماید ، اینورتر نیست.

2- تشخیص کولر گازی اینورتر و معمولی (غیر اینورتر ) : کولر گازی اینورتر فوق العاده کم صدا و حتی می توان گفت بی صداست اما کولر گازی معمولی دارای سروصدای بیشتری نسبت به نوع اینورتر می باشد.

پس می توان از صدای کولر گازی نیز تا حدی متوجه اینورتر و فاقد اینورتر بودن آن شد.

3-تشخیص کولر گازی اینورتر و معمولی (غیر اینورتر ): موتور کولر گازی اینورتر بسیار پرقدرت تر از نوع معمولی می باشد و می تواند در سریع ترین زمان محیط را به بالا ترین دمای خنک سازی برساند.

4- تشخیص کولر گازی اینورتر و معمولی (غیر اینورتر ) : کولر گازی اینورتر مجهز به سیستم گردش هوای چند جهته می باشد و قادر است هوای تازه را از 4 جهت مختلف به داخل منزل پرتاب نماید و هوایی یک نواخت را در سراسر منزل حاکم نماید ، اما در کولر گازی معمولی این قابلیت وجود ندارد و جریان هوا فقط در یک جهت پرتاب می گردد.

5-تشخیص کولر گازی اینورتر و معمولی (غیر اینورتر ) : در کولر گازی های اینورتر اگر به برچسب انرژی آن توجه نماییم می بینیم که رده ی مصرف انرژی آن +++A می باشد که رده ی انرژی کولر گازی فاق اینروتر به سختی می تواند به رده ی انرژی A برسد و معمولا پایین تر از این رده است.

6- تشخیص کولر گازی اینورتر و معمولی (غیر اینورتر ) : کولر گازی اینورتر دارای بسته بندی بسیار شکیل می باشد که دارای مشخصات محصول می باشد و به راحتی قابل مشاهده است.

7-تشخیص کولر گازی اینورتر و معمولی (غیر اینورتر ): برای بررسی بیشتر می توانید به برچسب مندرج بر روی کولر گازی مراجعه نمایید ، تمامی مشخصات کولر گازی از قبیل برند ، نام مدل ، کشور سازنده و مونتاژ کننده ، رده ی انرژی ، نوع مبرد و نشان اینورتر بر روی برچسب کولر گازی درج شده است و شما می توانید با مطالعه ی برچسب به راحتی به مشخصات و اینورتر و غیر اینورتر بودن دستگاه کولر گازی پی ببرید.

8- تشخیص کولر گازی اینورتر و معمولی (غیر اینورتر ) : اگر به هر دلیلی موفق به تشخیص این مورد از روی برچسب کولر گازی نشدید می توانید آمپر برق مصرفی را ملاک قرار دهید ، کولر گازی غیر اینورتر میزان آمپر برق بیشتری را نسبت به کولر گازی اینورتر مصرف می نماید.

برای این تخشخیص می توانید دستگاه را روشن نموده و از طریق دستگاهی به نام آمپرسنج ، آمپر کولر گازی را مورد بررسی قرار دهید .

برای مثال در کولر گازی با ظرفیت 18000 میزان آمپر برق مصرفی در نوع اینورتر حدودا 7 آمپر است اما در کولر گازی فاقد اینورتر این آمپر به میزان 10 آمپر وحتی بالاتر هم می رسید.

9-روش تشخیص کولر گازی اینورتر و معمولی (غیر اینورتر ) : یکی دیگر از راه های تشخیص کولر گازی اینورتر از کولر گازی فاقد اینورتر متغیر بودن آمپر آن هاست که باید مورد بررسی قرار گیرد.

شما می توانید برای این تشخیص دستگاه آمپرسنج را به کولر گازی وصل نموده و آن را برای مدتی تحت کنترل داشته باشید ، با این کار متوجه خواهید شد که در کولر گازی نوع اینورتر آمپر به صورت مداوم در حال تغییر است که این به دلیل دور متغیر بودن کولر گازی های اینورتر است.

اما در نوع معمولی آمپر در کل طول فعالیت دستگاه ثابت می ماند که نشان از دور ثابت بودن دستگاه دارد.

تشخیص کولر گازی اینورتر و معمولی (غیر اینورتر ) :

تشخیص کولر گازی اینورتر و معمولی (غیر اینورتر ):

معایب کولر گازی معمولی ( غیر اینورتر ) :

کولر گازی معمولی یا غیر اینورتر برای روشن شدن نیاز به آمپر زیادی از برق دارد و پس از روشن شدن و پس از گذشت مدت زمانی که محیط را به دمای مطلوب رساند خاموش می گردد، سپس زمانی که دمای محیط از حد مطلوب خارج گردد مجددا روشن می گردد. این روشن و خاموش شدن مداوم می تواند آسیب ها و معایبی را برای کولر گازی در پی داشته باشد:

1- خاموش و روشن شدن مداوم و مکرر دستگاه کولر گازی باعث ایجاد استهلاک ، خوردگی و ساییدگی کل قطعات کولر گازی می گردد که می تواند عمر مفید دستگاه کولر گازی را کاهش دهد و نیاز به تعمیرات پی دی پی دستگاه و تعویض قطعات را در کوتاه ترین زمان ایجاد نماید ، که این اصلا مطلوب نیست.

2- خاموش و روشن شدن مداوم کولر گازی نیاز به آمپر زیادی از برق دارد در نتیجه می توان گفت کولر گازی معمولی دارای مصرف برق زیادی است که می تواند در صورت حساب های ماهیانه شما تاثیر بسیاری داشته باشد و باعث افزایش هزینه های صورت حساب شما گردد.

انواع کمپرسورهای کولر گازی اینورتر :

کمپرسور کولر گازی اینورتر را می توان به دو نوع AC و DC تقسیم کرد .

نوع AC در واقع همان جریان برق شهری می باشد که باید طی فرآیندی به جریان DC تبدیل گردد و سپس با سیستم اینورتر سازگار و قابل استفاده گردد.

اما در نوع DC نیازی به فرآیند تبدیل نمی باشد و این جریان به صورت مستقیم قابل استفاده قرار می گیرد و کاملا متناسب به سیستم اینورتر دستگاه می باشد.

هزینه ی اولیه ی کولر گازی اینورتر DC به دلیل فناوری پیشرفته ای که دارد بیشتر از هزینه ی کولر گازی اینورتر AC می باشد.

امروزه تعداد زیادی از کولر گازی های معمولی در بازار به عنوان اینورتر به فروش می رسند که این کار توسط افراد سودجو انجام می گردد.

این افراد برای سود بیشتر خود کولر گازی تقلبی را با همان قیمت اصلی به خریداران می فروشند.

این مقاله برای آگاهی بیشتر شما در این زمینه و شناخت کولر گازی اینورتر و غیر اینورتر می باشد تا بتوانید این دو نوع را به راحتی از یکدیگر تشخیص دهید.

جریان AC و DC  در کولر گازی بوش

تشخیص کولر گازی اینورتر و معمولی (غیر اینورتر ):

کولر گازی اینورتر اصلی را از کجا خریداری کنیم ؟

روش تشخیص کولر گازی اینورتر و معمولی (غیر اینورتر ) : شرکت بوش معروف ترین شرکت به لحاظ کیفیت در جهان می باشد که اقدام به تولید محصولات بسیار با کیفیت با جدیدترین فناوری می نماید.

شرکت پارس بوش نمایندگی رسمی شرکت بوش در ایران می باشد که وارد کننده و توزیع کننده ی انواع سیستم های تهویه مطبوع بوش می باشد.

برای خرید کولر گازی بوش اینورتر ، کولر گازی اصلی را فقط از طریق نمایندگی رسمی شرکت بوش خریداری نمایید تا گرفتار افراد سودجو نگردید .

کارشناسان شرکت پارس بوش برای مشاور رایگان و خدمات رسانی به مشتریان به صورت تمام وقت پاسخگوی شما خواهند بود و برای انتخاب سیستم تهویه مطبوع مناسب ، بهترین راهنمایی ها و مشاوره را در اختیار شما قرار خواهند داد.

نمایندگی پارس بوش

تشخیص کولر گازی اینورتر و معمولی (غیر اینورتر ):

ضمانت نامه کولر گازی بوش اینورتر :

شرکت پارس بوش به همراه تمامی محصولات خود 5 سال ضمانت نامه تعویض بدون قید و شرط و 10 سال خدمات پس از فروش به خریداران محترم ارائه می دهد .

قابل ذکر است که تمامی محصولات دارای نصب رایگان می باشند و تمامی چکاپ ها و سرویس های کولر گازی در طول مدت ضمانت نامه بر عهده ی شرکت گارانتی بوده و توسط نمایندگان متخصص خود شرکت انجام می گردد.

شما در هر یک از شهر های ایران که باشید می توانید به راحتی از خدمات ضمانت نامه شرکت بوش استفاده نمایید.

پارس بوش دارای نمایندگی فعال در تمامی شهر های ایران می باشد.

ویژگی های کولر گازی بوش اینورتر نمایندگی پارس بوش :

1- کولر گازی بوش اینورتر مجهز به تایمر هفتگی می باشد که شما می توانید آن را بر روی زمان و ساعت دلخواه تنظیم نمایید تا در زمان و ساعت تعیین شده طبق دستوری که به آن داده شده است شروع به فعالیت نماید و تا زمانی که شما به منزل برسید دمای محیط شما را به دمایی مطلوب و دلپذیر برساند.

2- این نوع کولر گازی مجهز به مود خواب می باشد که قادر است در زمان خواب درجه دمای خود را درجه دمای شخص در حال خواب تنظیم نماید تا بتواند در بهترین دما به خواب خود ادامه دهد.

3- کولر گازی اینورتر بوش مجهز به حالت سرمایش و گرمایش اتومات می باشد که می تواند با تشخیص دمای مورد نیاز ، به طور خودکار حالت سرمایش و گرمایش خود را به صورت خودکار تغییر دهد تا متناسب ترین دما را ایجاد نماید.

4- شرکت بوش در ساخت تمامی محصولات شرکت خود ، از جمله کولر گازی بوش از بهترین نوع و با کیفیت ترین قطعات استفاده کرده است به همین دلیل کولر گازی بوش دارای بیشترین طول عمر و بهترین کارکرد و امکانات می باشد.

5 – شرکت بوش بر پایه ی کیفیت و فناوری های جدید اقدام به تولید محصول می نماید ، بنابراین هربار محصولی تکمیل تر با امکانات و تکنولوژی پیشرفته تر را وارد بازار می نماید. و از لحاظ دانش و فناوری هیچ شرکتی توان رقابت با شرکت بوش را ندارد.

6- کولر گازی بوش مجهز به سیستم عیب یابی هوشمند می باشد که قادر است هر گونه عیب به وجود آمده در سیستم کولر گازی را شناسایی کرده و بر روی نمایشگر دیجیتال خود به نمایش بگذارد تا کاربر را از این عیب مطلع سازد.

7- کولر گازی بوش اینورتر مجهز به چندین نوع فیلتر تصفیه ی حرفه ای می باشد که هوای آلوده را به طور کاملا دقیق فیلتر می نماید و مانع از ورود هر گونه آلودگی و میکروب وحتی ذرات بسیار ریز گرد و غبار به داخل منزل می گردد. این فیلتر ها قادر به از بین بردن بوی بد موجود در هوا نیز می باشند که هوایی کاملا سازگار و پاکیزه را در اختیار کاربر قرار می دهند.

کولر گازی بوش نمایندگی پارس بوش
0 0 votes
رأی دهی به مقاله
برچسب ها :

نظرات کاربران

اشتراک
اطلاع از
guest

0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
پارس بوش

چند خط درباره پارس بوش

پارس بوش نام مجموعه ای فعال در زمینه فروش لوازم خانگی بوش می باشد که برا یمدت 10 سال فعالیت تخصصی در زمینه واردات و تامین لوازم خانگی بوش در تمامی دسته بندی ها مانند سیستم های تهویه مطبوع از جمله کولر گازی و داکت اسپلیت ، لوازم خانگی بزرگ مانند لباسشویی و ظرفشویی ، یخچال و تمامی لوازم آشپزخانه ، توانسته است نقش پر رنگی در زمینه فروش لوازم خانگی بوش در کشور عزیزمان ایران داشته باشد .

لازم به ذکر است تمامی محصولات پارس بوش دارای 5 سال ضمانت تعویض بدون قید و شرط و 10 سال خدمات پس از فروش می باشد و نصب و راه اندازی نیز توسط نماینده مجموعه در تمام شهر های ایران انجام خواهد گرفت . کولر گازی بوش که طی چند سال گذشته در بازار ایران بسیار پیشرفت داشته است . تنها دلیل این پیشرفت عملکرد بسیار عالی آن می باشد که نشان از تکنولوژی های برتر شرکت بوش را دارد . کمپانی بوش با ساخت سیستم های تهویه مطبوع جدید مانند داکت اسپلیت ، در بازار جهانی نیز توانسته است به عنوان برند شماره یک تولید سیستم های تهویه مطبوع کم مصرف شناخته شود .

گواهی امنیتی کومودو
درگاه پرداخت ملت

تمامی كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه ( نماد اعتماد الکترونیک از وزارت صنعت، معدن و تجارت و نماد ساماندهی پایگاه های اینترنتی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ) می باشند و فعاليت های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

0
Would love your thoughts, please comment.x