بهترین برند داکت اسپلیت در ایران کدام است ؟

4.3/5 - (24 امتیاز)

بهترین برند داکت اسپلیت در ایران کدام است ؟ یک سوال بسیار کاربردی می باشد و کسانی که می خواهند داکت اسپلیت خریداری نمایند ، این سوال حتما برایشان پیش خواهد آمد . در این مقاله مواردی که یک برند را به بهترین برند یک محصول تبدیل می کند را مورد بررسی قرار خواهیم داد و انتخاب بهترین برند داکت اسپلیت در ایران را به عهده خودتان خواهیم گذاشت .

اگر با داکت اسپلیت آشنایی ندارید ، لطفا ابتدا مقاله داکت اسپلیت و مزایای آن را مطالعه نمایید .

بهترین برند داکت اسپلیت

بهره وری انرژی ، مصرف انرژی و قابلیت اینورتر داکت اسپلیت

اولین و مهم ترین موردی که در انتخاب بهترین برند داکت اسپلیت باید به آن توجه و در زمان خرید داکت اسپلیت به آن دقت نمایید ، بهره وری انرژی ، مصرف انرژی و قابلیت اینورتر داکت اسپلیت می باشد . داکت اسپلیت ها عموما به دلیل این که برای متراژ های بالا طراحی شده اند ، مصرف انرژی زیادی نیز دارند . اگر یک داکت اسپلیت اینورتر نباید ، مصرف انرژی بالایی خواهد داشت . داکت اسپلیت های بوش دارای سیستم اینورتر نسل 6 کمپانی بوش می باشند که مصرف انرژی را تا 73% کاهش می دهد . پس در نتیجه اینورتر بودن داکت اسپلیت رابطه مستقیم با کاهش میزان مصرف انرژی آن دارد .

البته این نکته نیز قابل ذکر است که اینورتر بودن داکت اسپلیت فقط مصرف انرژی را کاهش نمی دهد بلکه دمای محیط شما را نیز ثابت نگه داشته و از نوسان دما جلوگیری می کند . برای اطلاعات بیشتر در مورد اینورتر و کولر گازی های اینورتر لطفا مقاله اینورتر در کولر گازی یعنی چی و چه کاربردی دارد ؟ را مطالعه نمایید .

بهره وری انرژی نیز یک مسئله بسیار مهم می باشد . بعضی شرکت های تولید کننده سیستم های تهویه مطبوع داکت اسپلیت های اینورتری تولید می کنند که مصرف انرژی پایینی دارند اما بهره وری انرژی آنها در حد استاندارد های جهانی نیست .

بهره وری انرژی چیست ؟ بهره‌ وری انرژی که میتوان به آن استفاده بهره‌ورانه از انرژی نیز گفت، کاستن از مقدار انرژی مورد نیاز برای فراهم آوردن کالاها و خدمات است. برای مثال، عایق‌بندی ساختمان باعث می‌شود در ساختمان انرژی گرمایش و سرمایش کمتری را برای دستیابی و حفظ یک دمای دلپذیر مصرف کرد. نصب لامپ فلورسنت، لامپ ال‌ئی‌دی مقدار انرژی مورد نیاز برای دستیابی به سطح همسان روشنایی در مقایسه با استفاده از لامپ رشته‌ای سنتی را کم می‌کند. ارتقای بهره‌وری انرژی عموماً با استفاده از فناوری یا فرایند تولید بهره‌ورانه تر حاصل می‌شود.

داکت اسپلیت بوش اینورتر دارای رتبه بهره وری انرژی A++ می باشند که به معنای بالاترین میزان بهره وری انرژی در یک دستگاه برقی می باشد . هر مقدار بهره وری انرژی یک دستگاه بالاتر باشد به این معنی است که اتلاف انرژی کمتری دارد و بیشتری مقدار انرژی مصرف شده را برای شما به سرمایش یا گرمایش تبدیل می کند .

داکت اسپلیت بوش اینورتر

تا به اینجا بهترین برند داکت اسپلیت متعلق به برندی است که داکت اسپلیت اینورتر با مصرف انرژی پایین و بهره وری انرژی بالا تولید نماید .

بررسی میزان تولید صدا توسط داکت اسپلیت

بررسی میزان تولید صدا در زمان خرید داکت اسپلیت بسیار حائز اهمیت می باشد . داکت اسپلیت ها معمولا به خاطر نصب اشتباه و یا نوع بلوور و جنس بدنه ، صدای زیادی تولید می کنند . در زمان خرید حتما به میزان دسیبل یونیت داخلی دستگاه دقت کنید که در حد معمول و کم باشد .

نصب داکت اسپلیت

شرکت بوش در طراحی داکت اسپلیت از یک بلوور با طراحی خاص و پره های کوچک و همچنین جنس بدنه از آلیاژی خاص ، تولید صدای یونیت داخلی را به حد اقل رسانده است . همچنین تکنسین و نصاب های مجرب پارس بوش در سراسر ایران با تخصص کافی در زمینه نصب انواع سیستم های تهویه مطبوع به خصوص داکت اسپلیت ، با نصبی صحیح و استاندارد ، صدای دستگاه را به حداقل و تقریبا 0 خواهند رساند .

قدرت تولید سرمایش و نوع کمپرسور

قدرت تولید سرمایش در یک داکت اسپلیت به نوع کمپرسور و شرکت تولید کننده آن بستگی دارد . به صورت کلی 3 نوع کمپرسور اصلی وجود دارد که عبارتند از پیستونی ، روتاری و اسکرال .

کمپرسور پیستونی

کمپرسور پیستونی : این نوع از کمپرسور قدرت نسبتا خوبی دارد اما در عوض تولید صدای آن بسیار زیاد و همچنین کمپرسور پیستونی به علت مقاومت شیرها در تخلیه و مکش، نشت بین سیلندر و پیستون‌ها، دارای بازدهی انرژی پایینی هست .

مچنین کمپرسور پیستونی وزن بسیار سنگین و به علت یکنواخت نبودن حرکت مبرد در آن لرزش زیادی دارد . به دلیل ساختار پیچیده نیز نگهداری و تعمیر کمپرسور پیستونی بسیار دشوار و مشکل می باشد .

معمولا از کمپرسور های پیستونی به علت قدرت زیادی که دارند در یخچال ها استفاده می شود . اگر دقت کنید در یخچال های قدیمی زمانی که یخچال اتومات یا بعد از خاموش شدن روشن می شد ، کل یخچال در زمان استارت به لرزش در آمده و صدای زیادی تولید می شد .


کمپرسور روتاری

کمپرسور روتاری : این نوع کمپرسور با نام دورانی پیستونی نیز شناخته می شود . کمپرسور روتاری به علت کمتر بودن اتلاف شیر تخلیه و اتلاف ناشی از فضای کلیرانس پیستون ، بازدهی انرژی بهتری دارد و ابعاد کوچکتر و وزن کمتری نیز دارد .

همچنین به علت داشتن قطعات کمتر و نداشتن قطعاتی برای تبدیل حرکت دورانی به خطی ، یک کمپرسور قابل اطمینان تر و تعمیر و نگهداری از ان ساده تر و همچنین لرزش کمتری نیز دارد . کمپروسر های روتاری به علت نوع ساختاری که دارند تا 18 کیلووات ظرفیت و قدرت دارند و برای کولر گازی های با ظرفیت پایین نهایتا تا 18000 مورد استفاده قرار می گیرند .

کولر گازی هایی که از این نوع کمپرسور بهره می برند ، از دسته کولر گازی های معمولی با تولید سرمایش متوسط می باشند و معمولا به دلیل ظرفیت پایین آنها ، برای محیط های کوچک مانند اتاق خواب مورد استفاده قرار می گیرند .


کمپرسور اسکرال کوپلند

کمپرسور اسکرال : بهترین نوع کمپرسور ، نوع اسکرال آن می باشد . کمپرسور های اسکرال برای تراکم حجم بیشتری از گاز و رساندن آن به دما و فشار بالا کاربرد دارند . کمپرسور های اسکرال به علت نداشتن شیر مکش و تخلیه و نداشنتن حجم کلیرانس ، بازدهی انرژی بسیار عالی دارند و همچنین به دلیل تخلیه دائمی و تقریبا یکنواخت گاز ، لرزش کم و تولید صدای آن بسیار کم می باشد .

کمپرسور های اسکرال برای ظرفیت های بالاتر کولر گازی ها مورد استفاده قرار می گیرند و عمدتا کولر گازی هایی که از این نوع کمپرسور بهره می برند ، تولید سرمایش بسیار عالی و طول عمر بالایی دارند . کمپانی کوپلند بهترین تولید کننده کمپرسور های اسکرال در جهان می باشد . بهترین برند داکت اسپلیت از این نوع کمپرسور باید استفاده کند .

عموما کولر گازی هایی که در کندانسور آنها کمپرسور اسکرال تعبیه شده است ، دارای ظرفیت 24000BTU/h به بالا بوده و برای متراژ های بالا و مکان ها و محیط های گرم مورد استفاده قرار می گیرند همانطور که در بالا به آن اشاره شد این نوع کولر گازی ها دارای طول عمر بسیار بالایی می باشند و خیلی دیر نیاز به تعمیر پیدا کرده و نگهداری از آنها بسیار ساده می باشد .

داکت اسپلیت بوش اینورتر از کمپرسور قدرت اسکرال شرکت کوپلند بهره می برد و همین مساله می تواند یک برتری و نکته مثت برای داکت اسپلیت های بوش در نظر گرفته شود . پس یکی دیگر از نکته های مهم برای انتخاب بهترین برند داکت اسپلیت در ایران ، نوع کمپرسور آن می باشد . دقت کنید حتما یک داکت اسپلیت با کمپرسور اسکرال خریداری نمایید .

نتیجه گیری مقاله : نکاتی که به آنها اشاره شد ، از مهم ترین موارد و خصوصیات یک داکت اسپلیت می باشند و شما باید در زمان خرید حتما به انها دقت کرده و مواردی که به عنوان بهترین نوع معرفی شده اند را انتخاب و خریداری نمایید و کارشناس های پارس بوش می توانند شما را بیشتر در این زمینه راهنمایی کنند تا با اطلاعات کامل دستگاه مورد نظر و مناسب خود را خریداری نمایید .

0 0 votes
رأی دهی به مقاله
برچسب ها : ، ، ، ،

نظرات کاربران

اشتراک
اطلاع از
guest

10 نظرات
قدیمی ترین ها
جدیدترین ها بیشترین رأی
Inline Feedbacks
View all comments
محمدرضا
محمدرضا
4 سال ها گذشته

سلام
برند بوش بهترین برندیه که من تا حالا استفاده کردم

امیرطاها
امیرطاها
4 سال ها گذشته

سلام
قطعات داکت اسپلیت بوش عالی ترین کیفیت رو داره

حدادی
حدادی
4 سال ها گذشته

سلام
هرکس از برند بوش استفاده کنه دیگه کلا همه ی برند های دیگه رو فراموش میکنه
خیلی فوق العاده ست

شیرازی
شیرازی
4 سال ها گذشته

سلام
من داکت اسپلیت بوش رو خریداری کردم خیلی از کیفیت قطعات و طراحی راضی هستم
شرکت بوش بهترینه

ماهیدشتی
ماهیدشتی
4 سال ها گذشته

سلام
از وقتی از داکت اسپیلت بوش استفاده میکنم یکبارم نشده تعمیرکار نیاز داشته باشم
کیفیت قطعات بوش عالیه
سپاس فراوان

روزبه
روزبه
4 سال ها گذشته

سلام
من خودم برند بوش رو استفاده میکنم به همه دوستان پیشنهادش میکنم خیلی عالیه

بهروز
بهروز
4 سال ها گذشته

سلام
من داکت اسپلیت بوش رو خیلی وقته دارم استفاده میکنم واقعا برند بوش یه برند فوق العاده با کیفیته

شاه آبادی
شاه آبادی
4 سال ها گذشته

سلام
فکرنمیکنم بهتر از برند بوش برندی وجود داشته باشه

شهبازی
شهبازی
4 سال ها گذشته

سلام
ممنونم از شرکت پارس بوش بخاطر کیفیت عالیه داکت اسپلیت بوش

رادمهر
رادمهر
4 سال ها گذشته

سلام
برند بوش یه برند باکیفیت و بی نظیره. هیچ جا این همه کیفیت و تکنولوژی رو نمیشه یکجا داشت

پارس بوش

چند خط درباره پارس بوش

پارس بوش نام مجموعه ای فعال در زمینه فروش لوازم خانگی بوش می باشد که برا یمدت 10 سال فعالیت تخصصی در زمینه واردات و تامین لوازم خانگی بوش در تمامی دسته بندی ها مانند سیستم های تهویه مطبوع از جمله کولر گازی و داکت اسپلیت ، لوازم خانگی بزرگ مانند لباسشویی و ظرفشویی ، یخچال و تمامی لوازم آشپزخانه ، توانسته است نقش پر رنگی در زمینه فروش لوازم خانگی بوش در کشور عزیزمان ایران داشته باشد .

لازم به ذکر است تمامی محصولات پارس بوش دارای 5 سال ضمانت تعویض بدون قید و شرط و 10 سال خدمات پس از فروش می باشد و نصب و راه اندازی نیز توسط نماینده مجموعه در تمام شهر های ایران انجام خواهد گرفت . کولر گازی بوش که طی چند سال گذشته در بازار ایران بسیار پیشرفت داشته است . تنها دلیل این پیشرفت عملکرد بسیار عالی آن می باشد که نشان از تکنولوژی های برتر شرکت بوش را دارد . کمپانی بوش با ساخت سیستم های تهویه مطبوع جدید مانند داکت اسپلیت ، در بازار جهانی نیز توانسته است به عنوان برند شماره یک تولید سیستم های تهویه مطبوع کم مصرف شناخته شود .

گواهی امنیتی کومودو
درگاه پرداخت ملت

تمامی كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه ( نماد اعتماد الکترونیک از وزارت صنعت، معدن و تجارت و نماد ساماندهی پایگاه های اینترنتی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ) می باشند و فعاليت های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

10
0
Would love your thoughts, please comment.x